czwartek, 2 stycznia 2014

Najbardziej skuteczne cwiczenia na miesnie brzucha

Muszę się przyznać, że długi okres czasu ćwicząc na siłowni, ćwiczyłam każdą partię ciała za wyjątkiem brzucha. Po pierwsze od zawsze był słaby, po drugie wydawało mi się, że przy tak słabym brzuchu nie jestem w stanie zrobić żadnego ćwiczenia dokładnie. Tymczasem już po dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń, brzuch staje się zauważalnie mocniejszy :) 

Niektórzy twierdzą, że brzuch można trenować codziennie. Przykładem ćwiczeń, które dają dobre efekty i są robione codziennie jest A6W - nie polecam (o tym kiedy indziej). Pewnie jak każdej partii mięśni i jemu potrzebny jest odpoczynek. Ja daje mu 48 godzin tygodniowo i myślę, że mu wystarczy. 
 
Jest kilka błędów, które popełniamy robiąc brzuchy:
 • Trening złożony tylko z tradycyjnych brzuszków - poza mięśniem prostym, mamy przecież inne mięśnie, które trzeba wzmacniać różnymi ćwiczeniami. Dodatkowo po kilku tygodniach tych samych ćwiczeń należy je zmienić, aby nie pozwolić na przyzwyczajenie się mięśni do jednego treningu :) Szczegółowa anatomia przedstawiona jest poniżej
 •  
   
   
 • nieważne jak wiele brzuszków robimy, jeżeli nasza tkanka tłuszczowa jest duża, to bez cardio się nie obędzie :) co nam po zbudowanych mięśniach, skoro są przykryte? 
 • dieta :( niektórzy twierdzą, że 70% to prawidłowe odżywianie się, 20% ćwiczenia i 10% geny ... myślę, że proporcje te trochę są nierealne, ale na pewno wpierdzielając codziennie fast food i słodycze ciężko byłoby osiągnąć zadowalający rezultat :)
5 najlepszych ćwiczeń na mięśnie proste brzucha
 
1 - Rowerek w leżeniu na plecach.

2 - Unoszenie ugiętych w stawach kolanowych nóg w zwisie
3 - Wypychanie nóg ku górze w leżeniu na plecach


 
4 - Torso Track

5 - Brzuszki z wyprostowanymi rękami za głową


5 najlepszych ćwiczeń na mięśnie skośne brzucha


1  -  Unoszenie ugiętych w stawach kolanowych nóg w zwisie
2  -  Rowerek w leżeniu na plecach
3 - Odwrócone brzuszki - Nazywane też "brzuszkami sterowanymi dołem". Pozycja wyjściowa to - podobnie jak w przypadku tradycyjnych brzuszków - leżenie na plecach. Ruch polega na unoszeniu nóg za głowę, które powinny być nieco ugięte w stawach kolanowych - przypomina to nieco "zwijanie się w kłębek". Innymi słowy, różnica polega na tym, że nie unosimy górnej części tułowia, lecz dolną.
4  -  Deska5  -  Wypychanie nóg ku górze w leżeniu na plecach
Więcej możecie poczytać tutaj:
 
 
 

8 komentarzy:

 1. Na takim modelu chyba najlepiej widać, jak pracują i które mięśnie brzucha podczas deski ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hehe model jest zacny :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Nareszcie odblokowalas komentarze dla niezalogowanych :) pokaz efekty po 4 tygodniach cwiczen i swój czworogłowy! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. proszę o podanie recepty na ćwiczenia mm brzucha po ciążowej kresie białej ..... z góry dziękuje;))))

  OdpowiedzUsuń
 5. to co mogę Ci powiedzieć na podstawie mojego doświadczenia, to to, ze zaczelam od typowych cwiczen na rozstęp mięśni prostych brzucha (http://www.youtube.com/watch?v=u2FW0UhNAas) i przez pierwszych kilka tygodni nie cwiczylam prostych. Ale już w 12 tygodniu po porodzie zaliczyłam normalne zajecia z ćwiczeniami tylko na miesnie brzucha dla zaawansowanych i było ok :) u mnie podzialalo + dieta w ciąży i ćwiczenia w ciąży, ale pytalas o po ;) wiec o tym nie powinnam wspominać. O przepuklinie kresy białej i diastasis recti napisze wkrótce, jak tylko rozbuduje brzuch i będę bardziej wiarygodna ;) żeby nikt nie miał wątpliwości, ze mam chociaż trochę pojęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabieram się do cwiczen i tez czekam na post o przepuklinie kresy białej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy zestaw ćwiczeń. Wytrwałości wszystkim w osiągnięciu celu!

  OdpowiedzUsuń