Ćwiczenia dla każdego

Niektórzy twierdzą, że brzuch można trenować codziennie. Przykładem ćwiczeń, które dają dobre efekty i są robione codziennie jest A6W - nie polecam (o tym kiedy indziej). Pewnie jak każdej partii mięśni i jemu potrzebny jest odpoczynek.
 
Jest kilka błędów, które popełniamy robiąc brzuchy:
 
 • Trening złożony tylko z tradycyjnych brzuszków - poza mięśniem prostym, mamy przecież inne mięśnie, które trzeba wzmacniać różnymi ćwiczeniami. Dodatkowo po kilku tygodniach tych samych ćwiczeń należy je zmienić, aby nie pozwolić na przyzwyczajenie się mięśni do jednego treningu :) Szczegółowa anatomia przedstawiona jest poniżej


 •  
   
 • nieważne jak wiele brzuszków robimy, jeżeli nasza tkanka tłuszczowa jest duża, to bez cardio się nie obędzie :) co nam po zbudowanych mięśniach, skoro są przykryte? 


 • dieta :( niektórzy twierdzą, że 70% to prawidłowe odżywianie się, 20% ćwiczenia i 10% geny ... myślę, że proporcje te trochę są nierealne, ale na pewno wpierdzielając codziennie fast food i słodycze ciężko byłoby osiągnąć zadowalający rezultat :)


 •  
10 najlepszych ćwiczeń na mięśnie proste oraz skośne brzucha możecie znaleźć tutaj:


10 najmniej skutecznych ćwiczeń na mięśnie proste brzucha możecie znaleźć tutaj:


O A6W możecie poczytać tutaj:

 

Trening Obwodowy to doskonały sposób na harmonijne wymodelowanie sylwetki, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają ćwiczenia. Dzięki treningowi obwodowemu rzeźbimy ciało, zwiększa się wytrzymałość, wzmacniają mięśnie, ścięgna i stawy.
 
Wykonujemy ćwiczenia na wszystkie partie mięśniowe na każdym z treningów. To bardzo dobry rozwiązanie na sam początek przygody z siłownią lub dla osób, które ze względu na rzadkie i nieregularne wizyty na siłowni zawsze są początkującymi, czyli opuszczają za dużo treningów, by przejść o krok wyżej: aż do treningu dzielonego, kiedy wykonuje się każdego dnia treningowego ćwiczenia na różne partie mięśniowe

Więcej tu:

http://happybeingfitmom.blogspot.com/2014/01/trening-obwodowy-dobry-na-poczatek.html

2 komentarze:

 1. ciekawe :)choć siedząc w pracy nie ma za bardzo na to czasu :) bardziej właśnie jakieś małe ćwiczenia które można wykonywać przed biurkiem :) przykładowe są na stronie http://strefaergonomii.pl/ akurat dla osób pracujących w biurach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wolnej chwili przejrze :) dzięki za link!

   Usuń